Що потрібно знати під час оренди квартири

10 березня 2023
249
# Квартира

Потреба в оренді квартир в Україні збільшилася після російської агресії. Одночасно на ринку зросла кількість пропозицій про здачу житла різного класу і цінового діапазону.

#

Потреба в оренді квартир в Україні збільшилася після російської агресії. Одночасно на ринку зросла кількість пропозицій про здачу житла різного класу і цінового діапазону. Як і раніше, оренда квартири в Києві за ціною випереджає інші регіони, Для того щоб знайти житло, люди вдаються до допомоги таких сайтів, як як OLX, Dom.ria, Domin.ua/ru. На жаль, трапляються і фейкові оголошення в мережі не існуючих квартир. Далі піде мова, як правильно винайняти квартиру, щоб це було і безпечно, і вигідно. 

Оренда квартири через агентство або ріелтора 

Оренда квартири через агентство або ріелтора
Якщо ви вперше думаєте про оренду і не знаєте, як винайняти квартиру, то можете вдатися до допомоги агентства з нерухомості або ріелтора, який працює самостійно.
Агентство може запропонувати великий вибір квартир, які відповідають вашим вимогам і бюджету. Вони також нададуть юридичні документи і підкажуть, на що звернути увагу під час винаймання квартири, щоб забезпечити безпеку і законність угоди. У разі проблем, ви можете звернутися в агентство за підтримкою.
Мінусом такого варіанту є те, що агентство може стягувати комісійні, це збільшить вартість оренди. Також може знадобитися заповнити велику кількість паперів і документів, що займе деякий час.
Ріелтор може запропонувати персональний підхід і присвятити більше часу в пошуках квартири, яка відповідає вашим потребам. Ви можете отримати більш гнучкі умови оренди, оскільки ріелтор веде переговори з власником квартири.
Однак ріелтор може не мати доступу до такої великої кількості квартир, як агентство, і не надасть юридичні документи, які можуть забезпечити безпеку угоди. Крім того, ріелтор не має великої мережі контактів, щоб допомогти вам у разі проблем.

Як орендувати квартиру від власника: ріелтори не потрібні? 

Оренда квартири від власника може бути вигідною опцією для тих, хто знає, як безпечно винайняти квартиру і хоче заощадити гроші на комісіях агентств нерухомості. Ось послідовність кроків, які допоможуть вам орендувати квартиру від власника:

1 Почніть пошук квартири, яку ви хотіли б орендувати. Для цього використовуйте різні ресурси, як-от сайт нерухомості для розміщення оголошень, соціальні мережі, спеціалізовані форуми та групи, а також рекламні брошури, щоб знайти відповідну пропозицію.
2 Щойно ви знайдете відповідну квартиру, зв'яжіться з власником, щоб уточнити умови оренди.
3 Призначте час для перегляду квартири. Під час перегляду приділяйте увагу стану квартири, наявності необхідних меблів і побутової техніки, а також іншим параметрам, які вам важливі.
4 Перед тим як орендувати квартиру від власника переконайтеся, що маєте потрібні документи для підписання договору оренди. якщо наважилися зняти цю квартиру, підпишіть договір оренди.
5 Оплата оренди. Сплатіть перший і останній місяці оренди, якщо так було прописано в договорі. Упевніться, що вам зрозуміло, як коли має здійснюватися оплата оренди в далекій перспективі.

Правила знімання житла 

Розглянемо докладніше правила оренди квартири, щоб не упустити деталей від того моменту, як ви знайшли підходящу, на ваш погляд, нерухомість.

Огляд стану квартири 
Огляд стану квартири є важливою частиною процесу оренди нерухомості, як для квартиранта, так і для орендодавця. Зазвичай огляд стану житла проводиться перед підписанням договору оренди квартири. Призначте час, коли вам зручно відвідати квартиру, і переконайтеся, що власник або представник орендодавця також зможе бути на місці.
Проведіть огляд квартири разом з орендодавцем. Зазвичай на місці представник орендодавця проводить екскурсію квартирою та відповідає на запитання.
Під час огляду зверніть увагу, який вигляд має квартира, включно зі стінами, стелями, підлогою, вікнами, дверима, сантехнікою та електричними приладами. Перше, що потрібно знати під час знімання квартири: у разі виявлення дефектів потрібно зафіксувати їх у протоколі огляду. Це може бути фотографії, відео, а також письмовий опис дефектів. Підпишіть протокол огляду.

Підготовка документів 
Наступне, що потрібно знати під час оренди квартири, це які підготувати документи. Вам буде потрібно підготувати:
- свій паспорт, ID карту або інший документ, що підтверджує особу;
- договір оренди, в якому будуть вказані умови оренди квартири
- орендодавець може вимагати надати довідку про доходи, що підтверджує вашу платоспроможність оплачувати оренду;
- після огляду квартири разом з орендодавцем або його представником, підписується протокол огляду, який фіксує стан квартири на момент її передачі в оренду;
- може знадобитися надати квитанції про оплату попередньої оренди або комуналки;
- орендодавець може запросити довідки про несудимість, особливо якщо обрана квартира розташована в будинку з високим рівнем безпеки.
Перед винайманням квартири обов'язково уточніть в орендодавця, які документи необхідні для укладення договору оренди, щоб готувати їх заздалегідь.

Умовні домовленості 

Перед підписанням договору необхідно домовитися, хто оплачує комунальні послуги і в яких обсягах, хто займається ремонтом сантехніки, електрики, водопостачання. Як відбуватиметься відшкодування майна в разі його псування. Умовні домовленості зазвичай можуть зіграти проти вас у майбутньому, якщо все не буде чітко прописано в договорі. 

Які документи обов'язково потрібно перевірити перед орендою 

Перед тим, як орендувати квартиру, необхідно провести ретельну перевірку документів, пов'язаних із нею. Це допоможе уникнути неприємних ситуацій у майбутньому та захистити вас як орендаря. Переконайтеся, що орендодавець є законним власником квартири і що квартира не перебуває під заставою чи іншими обтяженнями. Для цього попросіть принести хоча б копію договору купівлі-продажу та виписку з державного реєстру прав на нерухомість. Якщо квартира перебуває в державній або муніципальній власності, в орендодавця має бути договір на право користування житловим приміщенням. 

Типові правила складання договору оренди квартири
Під час складання цього документа рекомендується використовувати зразки договорів, які можна знайти в інтернеті або звернутися по допомогу до юриста, якщо не впевнені, як правильно орендувати квартиру. У договорі оренди зазначаються:
- дані власника житла і квартиронаймача, включно з повним ім'ям, адресою проживання, контактним номером телефону та паспортними даними;
- дані про квартиру, включно з її адресою, площею, кількістю кімнат і меблями, що входитимуть в орендовану квартиру;
- умови орендної плати, її періодичність та умови оплати;
- умови, за яких орендар може втратити свою заставу або понести додаткові витрати;
- дата закінчення оренди та умови здачі квартири.

Види шахрайства під час оренди
Щоб остаточно з'ясувати, як винайняти квартиру, щоб не обдурили, розглянемо, які види шахрайства можуть виникати в процесі оренди нерухомості:
- шахраї можуть оголошувати про оренду неіснуючих квартир, щоб отримати передоплату від потенційних орендарів;
- надавати фальшиві документи, щоб ввести потенційних орендарів в оману та отримати передоплату або депозит;
- зловмисники можуть видавати себе за орендодавців, у яких немає права на оренду квартири, і отримувати передоплату від потенційних орендарів;
- лиходії можуть видавати себе за агентів з нерухомості та отримувати передоплату або депозит від потенційних орендарів, не маючи насправді доступу до
- квартири, яку вони пропонують в оренду;
- нечесні орендодавці можуть затримувати повернення застави після закінчення орендного періоду або взагалі не повертати її, виправдовуючись різними причинами;

Головне, що потрібно знати під час оренди квартири для захисту від шахрайства, це перевіряти всі документи, впевнитися в правильності даних про квартиру та її власника. Також слід уникати надсилання грошових переказів або передоплат, не маючи підтвердження того, що квартира справді існує і що її власник має право на її здачу в оренду.

Комментарии

СТАТЬИ В РУБРИКЕ “Квартира”

ВСЕ СТАТЬИ