Як купити квартиру в 2023 році

13 березня 2023
773
# Квартира

Пропозицій на ринку нерухомості у 2023 році, як і раніше, багато. На перший погляд, що потрібно знати при покупці квартири: де придбати нерухомість і як безпечно оформити угоду.

#

Пропозицій на ринку нерухомості у 2023 році, як і раніше, багато. На перший погляд, що потрібно знати при покупці квартири: де придбати нерухомість і як безпечно оформити угоду. Якщо ви купуєте квартиру вперше, то, можливо, не дуже впевнено почуваєтеся і хвилюєтеся. У цій статті розглядаються поради при купівлі нерухомості, сподіваємось, вони вам допоможуть.

Вторинний чи первинний ринок?

Де купувати квартиру залежить, перш за все, від цілей, які ви ставите. Квартиру купують для себе, своїх родичів чи для інвестування. В останньому випадку найчастіше вибирають новобудови, але можна інвестувати і у вторичку. Для себе також можна купити квартиру і на первинному, і на вторинному ринку, кожен варіант має свої плюси та мінуси.

Плюси та мінуси квартир у новобудовах

Однією з головних переваг новобудов є відсутність проблем з інженерними системами та комунікаціями, а також можливість вибирати планування та оздоблення квартири на свій смак. Житлова нерухомість зазвичай оснащена сучасними системами безпеки, включаючи відеоспостереження та охорону.

Новобудови часто розташовуються в районах із розвиненою інфраструктурою, де є школи, магазини, аптеки та інші об'єкти. Хоча може бути і навпаки: новобудова за містом та інфраструктура лише розвивається.

У новобудові найчастіше немає старої забудови та сміття, а також вона оточена зеленою зоною та парковками.

Мінуси квартир у новобудовах:

1 Нерідко терміни здачі об'єкта не відповідають реальності, що може спричинити затримку у переїзді або додаткові витрати.

2 Можливі проблеми із заселенням. У нових будинках іноді виникають проблеми із підключенням комунікацій, електроенергії та газу, які можуть затягнутися на невизначений термін.

3 Необхідність уважно вивчати документацію. При покупці квартири в новобудові необхідно уважно вивчати всі документи та контракти, щоб уникнути непорозумінь.

4 Можливість попадання на шахраїв. Іноді шахраї можуть пропонувати квартири в новобудовах за низькою вартістю або з великою знижкою, але насправді таких квартир немає або вони знаходяться в несприятливому районі.

Плюси та мінуси квартир на вторинному ринку

Квартири на вторинному ринку, зазвичай, коштують дешевше, ніж аналогічні в новобудовах. Ви можете заселитися одразу після покупки, не чекаючи закінчення будівництва.

На вторинному ринку є більше варіантів квартир, у тому числі і в старих будівлях, які можуть бути дуже цікавими з погляду архітектури. Також можна спробувати домовитись про знижку у продавця.

Мінуси купівлі квартир на вторинному ринку:

 •         У таких квартирах можуть бути проблеми з обробкою, інженерними системами та комунікаціями, а також з можливими прихованими дефектами, які не видно неозброєним оком. Може знадобитися ремонт або реконструкція, що може спричинити додаткові витрати.
 •       Продаж квартир на вторинному ринку пов'язаний із ризиком потрапити на шахраїв, або на продавців, які можуть раптово відмовитися від угоди, додатково ускладнюючи процес купівлі.
 •         Можливо обмежений вибір доступних квартир, що ускладнить пошук бажаної площі та розташування.

Які витрати потрібні для придбання квартири?

Купівля квартири є серйозною та дорогою справою, тому необхідно планувати не лише вартість квартири, але й додаткові витрати, які можуть знадобитися під час її покупки. Основні витрати, які можуть знадобитися при покупці квартири:

 •         Підготовчі витрати. Це витрати на оцінку квартири, перевірку юридичної чистоти історії її власності, а також юридичний супровід угоди.
 •         Вартість квартири. Це основна витрата, яку потрібно врахувати. Вартість квартири залежить від її розташування, стану та інших факторів.
 •         Комісія агентству нерухомості. Якщо ви звертаєтеся за допомогою до агентства нерухомості, то, швидше за все, вам доведеться заплатити комісійну винагороду за їхні послуги. Комісія може становити від 2 до 5% вартості квартири.
 •         Нотаріальні витрати. Для оформлення угоди ви повинні звернутися до нотаріуса, що також вимагатиме додаткових витрат. Вартість нотаріальних послуг залежить від регіону та складності угоди.
 •         Реєстраційний збір. При реєстрації угоди про купівлю квартири в Україні ви повинні сплатити реєстраційний збір, який становить 1% від вартості квартири.

На чому можна заощадити

Купуючи квартиру, можна спробувати заощадити на комісії агентству нерухомості. Якщо ви знаєте, як купують квартиру, можете спробувати обійтися без послуг агентств нерухомості. Також можна спробувати знизити комісійну винагороду до 1—2%, якщо ви маєте можливість знайти агента, який погодиться на нижчу ставку.

Можна заощадити на підготовчих витратах, якщо провести роботи з оцінки квартири та перевірку юридичної чистоти самостійно. Також можна знизити вартість юридичного супроводу угоди, знайшовши адвоката з нижчою ставкою.

Можна заощадити на нотаріальних витратах, якщо ви знайдете нотаріуса, який пропонує нижчі тарифи за свої послуги.

Які є ризики у процесі купівлі квартири

Купівля квартири — це велика фінансова угода, яка пов'язана із ризиками. Деякі з можливих ризиків у процесі купівлі квартири включають:

 •         Несумлінність продавця. Продавець може приховувати інформацію про проблеми з квартирою або недоліки в документах, що встановлюють право, що може призвести до непередбачених витрат у майбутньому.
 •         Деякі квартири можуть мати проблеми з правовстановлюючими документами, такі як борги з комунальних послуг або спадок, що оспорюється. Це може призвести до затримок у процесі покупки та додаткових витрат на юридичний супровід.
 •         Проблеми із фізичним станом квартири. Може виявитися, що в ній є приховані проблеми, такі як труби, що протікають, пошкодження внутрішньої обробки і т.д. Ці проблеми пов'язані з додатковими витратами на ремонт та обслуговування.
 •         Зміни у законодавстві. Зміни у законодавстві можуть вплинути на вартість та умови купівлі квартири. Наприклад, зміни у податковому законодавстві можуть призвести до збільшення податкових ставок на нерухомість.

Купуючи квартиру, потрібно знати: важливо проводити ретельний огляд квартири та перевіряти документи, що встановлюють право, а також отримати юридичну консультацію перед підписанням договору купівлі-продажу.

З рієлтором безпечніше

Співпраця з досвідченим рієлтором при покупці квартири може підвищити рівень безпеки та знизити ризики для покупця. Рієлтори мають професійні знання та досвід у галузі нерухомості. Вони можуть провести ретельну перевірку правовстановлюючих документів, виявляти приховані проблеми з квартирою та допомогти покупцеві уникнути шахрайства при купівлі нерухомості, забезпечуючи безпеку під час переговорів та огляду житла.

Рієлтори мають доступ до більшої бази даних з нерухомості та можуть надати покупцеві найкращі пропозиції щодо квартир, що відповідають їх потребам та бюджету. Вони не лише дадуть поради при купівлі квартири, але й можуть допомогти покупцеві з оформленням документів та нададуть юридичну підтримку, що зменшить ризики для покупця.

Юридичні питання: що завжди потрібно враховувати?

Купівля нерухомості — це серйозна та відповідальна справа, яка може мати довгострокові наслідки. Тому важливо враховувати такі юридичні аспекти при купівлі нерухомості:

 •         Переконайтеся, що продавець має всі необхідні документи на нерухомість.
 •         Перевірте наявність юридичних обтяжень на нерухомість, таких як застави, іпотеки, арешти.
 •         Враховуйте податки та збори, які можуть бути пов'язані з купівлею нерухомості.
 •         Переконайтеся, що всі умови угоди є зрозумілими та зрозумілими, а також всі умови, які були обговорені, прописані в договорі.

Найкраща порада, як купити квартиру, щоб уникнути потенційних проблем — звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на нерухомості та може провести юридичну перевірку нерухомості, оцінити договори та умови угоди та допомогти з укладанням безпечної угоди з купівлі нерухомості.

Комментарии

СТАТЬИ В РУБРИКЕ “Квартира”

ВСЕ СТАТЬИ