Як купити квартиру в Новобудові ?

04 квітня 2023
96
# Новобудова

Купівля квартири в новобудові може здатися складним завданням, особливо для тих, хто в цьому не розбирається. Але з дотриманням певних кроків, процес може бути досить простим і зрозумілим.

#

Купівля квартири в нових будинках може здатися складним завданням, особливо для тих, хто в цьому не розбирається. Але з дотриманням певних кроків, процес може бути досить простим і зрозумілим. Розглянемо детально, як купити квартиру в новобудові.

Купівля квартири в новобудові має свої переваги та ризики, які необхідно враховувати перед прийняттям остаточного рішення.

Переваги купівлі квартири в новобудові:

- Нові комунікації та інженерні системи: нові будинки зазвичай мають сучасні комунікації та інженерні системи, що гарантує вищу надійність і якість життя у квартирі.

- Можливість вибору: під час купівлі квартири в новобудові, покупець може вибрати потрібний поверх, вид з вікна, планування, оздоблення та інші параметри, що не завжди можливо під час купівлі готової квартири.

- Гарантії якості: забудовники новобудов часто надають гарантії на якість і виправлення дефектів протягом певного періоду часу.

- Можливість участі в проєктуванні: за раннього етапу будівництва покупці можуть внести свої побажання і зміни в проєкт, що дає змогу отримати квартиру з максимально відповідними параметрами.

Ризики купівлі квартири в новобудові:

- Ризики затримки здачі об'єкта в експлуатацію: забудовники можуть зіткнутися з фінансовими, будівельними або іншими проблемами, що може призвести до затримки в термінах здачі об'єкта в експлуатацію.

- Ризики зміни умов договору: під час укладення договору, необхідно уважно вивчити всі умови та можливі ризики, пов'язані зі зміною ціни, термінів здачі, параметрів квартири тощо.

- Ризики якості: забудовники можуть заощадити на якості будівництва, що може призвести до появи дефектів у квартирі.

- Ризики фінансових втрат: під час купівлі квартири в новобудові покупець має бути готовим до додаткових витрат, як-от комісії ріелторів, оформлення документів, податки тощо. Крім того, у разі банкрутства забудовника, покупець може втратити свої гроші або отримати неякісну квартиру.

Що обрати: квартиру в новобудові чи житло на вторинному ринку?

Вторинне житло - це житло, яке вже було у вжитку і перебуває в ринковому обороті. Тобто, це житло, яке вже було збудоване і перебуває у власності інших людей. Вторинне житло можна купити як на первинному, так і на вторинному ринку.

Квартири в новобудовах - це житло, яке перебуває в процесі будівництва або тільки починає будуватися. Вони можуть бути представлені як на первинному ринку нерухомості.

Існують деякі відмінності між цими двома видами житла:

- Стан об'єкта. Квартири вторинного ринку можуть мати сліди експлуатації та потребувати ремонту або оновлення. У той час як нові квартири в новобудовах зазвичай являють собою повністю нове житло без будь-яких слідів використання.

- Ціна. Квартири вторинного ринку зазвичай дешевші, ніж нові квартири в новобудовах, але це залежить від багатьох чинників, таких як місце розташування, якість і стан житла.

- Документація. При купівлі вторинного житла, необхідно перевірити всю документацію та історію власності, щоб переконатися в її законності. У той час як нові квартири в новобудовах зазвичай не вимагають такої детальної перевірки.

- Терміни. При купівлі квартири вторинного ринку, покупець може почати жити у квартирі одразу після купівлі. У той час як при купівлі новобудови, покупець може чекати від кількох місяців до кількох років, поки будівництво буде завершено і квартира буде готова до заселення.

- Планування. Квартири вторинного ринку мають фіксоване планування, яке можна змінити тільки шляхом реконструкції, що може бути дорого і складно. У той час як при купівлі новобудови, покупець може вибрати бажане планування і внести зміни на ранньому етапі будівництва.

Як вибрати квартиру в новобудові - поради та рекомендації

Крок 1: Визначення бюджету та вибір об'єкта нерухомості
Перш ніж почати шукати новобудови, необхідно визначити свій бюджет і вибрати бажаний район або райони. Потім можна починати шукати відповідні об'єкти нерухомості. Це можна зробити через Інтернет, звернувшись до ріелторів або забудовників. Важливо ознайомитися з фотографіями, плануванням і технічними характеристиками квартир, щоб визначитися з вибором.

Крок 2: Перегляд квартир
Коли відповідні об'єкти нерухомості знайдено, можна зробити перегляд квартир. Забудовник або ріелтор проведуть екскурсію об'єктом, розкажуть про його особливості та дадуть відповіді на всі запитання. Під час перегляду слід звернути увагу на такі деталі: площа квартири, її розташування на поверсі, вид із вікна, доступність паркування, наявність балкона, розмір і конфігурація кімнат, якість оздоблення, технічні характеристики будинку.

Крок 3: Резервування квартири
Коли відповідну квартиру знайдено, її можна зарезервувати. У цей момент покупець повинен внести передоплату в розмірі 2-10% від вартості квартири (залежно від політики забудовника). Резервація квартири дає покупцеві право на першочергову покупку протягом певного періоду часу (зазвичай 14 днів).

Крок 4: Укладення договору
Після резервації квартири покупець має укласти договір купівлі-продажу. У договорі вказуються всі умови купівлі, включно з ціною, умовами оплати, строками здачі об'єкта в експлуатацію, правилами розрахунків тощо.

Комментарии

 
comments powered by HyperComments
Ваш комментарий будет первым

СТАТЬИ В РУБРИКЕ “Новобудова”

ВСЕ СТАТЬИ